61 864 67 09
robalex@robalex.com.pl

Niechemiczne metody dezynsekcji, dezynfekcji i dezodoryzacji

Oferujemy zabiegi dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji z wykorzystaniem         

  1. 1) suchej, przegrzanej pary o temperaturze 180°C,
  2. 2) ozonu O3

Sucha, przegrzana para o temperaturze 180°C niszczy wszystkie stadia rozwojowe pluskiew oraz innych ektopasożytów (np. świerzbowców) na traktowanych powierzchniach. Ponadto gorąca para w połączeniu z preparatem HPMed (roztwór na bazie alkoholu zawierającym metakrzemian sodu oraz węglan sodu, który może być stosowany w obecności ludzi):

  • √ degraduje lepką substancję, którą przyczepione są jaja szkodników do podłoża,
  • √ usuwa charakterystyczny zapach pluskiew i ślady ich odchodów,
  • √ zmniejsza ilość bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych oraz różnych gatunków grzybów i wirusów na traktowanych powierzchniach.

Jako jedna z niewielu firm dysponujemy urządzeniem Cimex Eradicator firmy POLTI®, które wyposażone jest w specjalną dyszę, pozwalającą na uzyskanie pary od temperaturze 180°C i ciśnieniu 4 barów. Takie parametry umożliwiają skuteczną penetrację szczelin i zakamarków oraz przeniknięcie przez dwie warstwy tkaniny przy minimalnym zawilgoceniu traktowanych powierzchni. Urządzenie może być wykorzystywane do dezynsekcji i dezynfekcji elementów wyposażenia (materacy, stelaży łóżkowych, szafek, umywalek, sanitariatów itp.)  pokoi hotelowych, domów pomocy społecznej, środków transportu oraz innych obiektów użyteczności publicznej.

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. W odpowiednich stężeniach ma silne właściwości biobójcze. Niszczy wirusy, bakterie, grzyby, stawonogi. Zabiegi wykonywane przy użyciu ozonu są mało inwazyjne.  Jego zastosowanie usuwa przykre zapachy i niszczy szkodliwe drobnoustroje, a szybki proces rozkładu ozonu znacząco skraca czas wyłączenia z eksploatacji dezynfekowanego pomieszczenia. Ozon można stosować do dezynfekcji i dezodoryzacji w zakładach produkujących żywność, np. w chłodniach, mroźniach, komorach fermentacyjnych, środkach transportu. Skutecznie niszczy bakterie, wirusy i grzyby oraz usuwa zapachy powstające przy produkcji i magazynowania żywności. Dezynfekcja pomieszczeń ozonem zapobiega skażeniu żywności i znacznie wydłuża jej świeżość. Można go także stosować do dezynfekcji i usuwania przykrych lub obcych zapachów z pomieszczeń powstających podczas np.: palenia tytoniu, używania farb i lakierów, przygotowywania posiłków, przebywania zwierząt, rozkładania się rozsypanych lub rozlanych produktów spożywczych, powodzi lub zalania, długiego zalegania zwłok. Właściwości ozonu pozwalają na jego szerokie zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej takich jak np. szkoły, szpitale, przychodnie, biura, więzienia, areszty, a także w mieszkaniach. Można nim odkażać koce, materace oraz inne sprzęty i akcesoria. Ozon skutecznie niszczy alergeny znajdujące się w odchodach roztoczy kurzu domowego, a także ogranicza rozwój tych pajęczaków. Stosowany jest także przy odgrzybianiu mieszkań w starych, zaniedbanych i zawilgoconych budynkach. Ozon wykorzystywany jest też do odświeżania i dezynfekcji (odgrzybiania) układów klimatyzacji i wentylacji w budynkach i samochodach.

Dysponujemy generatorami ozonu o dużej wydajności, produkowanymi przez uznanych producentów oraz elektronicznymi miernikami stężenia ozonu w powietrzu. Umożliwia to skuteczne i bezpieczne wykonanie zabiegów dezynfekcji i dezodoryzacji.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na wykonywanie usług dezynsekcji, dezynfekcji i dezodoryzacji metodami niechemicznymi.

Kontakt

Specjalistyczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji ROBALEX Ryszard Pietrzykowski
ul. ul Albańska 17, 60-123 Poznań

tel./faks 61 864 67 09,
tel. kom. 603 124 380, 512 908 423

robalex@robalex.com.pl